Lekcje BRD z Fundacją PZU w regionie Tarnowa, Brzeska i Nowego Sącza - II edycja

Fundacja Prodriver w kwietniu przeprowadziła 5 spotkań w małopolskich szkołach w ramach kampanii społecznej pt. „Lekcje BRD z Fundacją PZU w regionie Tarnowa, Brzeska i Nowego Sącza - II edycja”. Celem akcji było uświadamianie młodym ludziom jak unikać zagrożeń i jak zachowywać się w obliczu wypadków, żeby uratować zdrowie i życie swoje i innych, a także jak wiele zależy od nich samym w kwestii bezpieczeństwa na drodze.

Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszej odsłony naszej akcji w tym roku gościliśmy w następujących placówkach: na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu przy ul. Rejtana, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie oraz na specjalne zaproszenie – jako wartość dodana tej akcji – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczurowej.

Dzięki zaangażowaniu Partnerów – m.in. uczestniczących szkół, a także tarnowskiej, sądeckiej i brzeskiej Policji oraz MORD w Nowym Sączu udało się przeszkolić w atrakcyjnym i realistycznym programie edukacyjno-profilaktycznym setki uczniów. Dla uczestniczących dzieci i młodzieży przygotowano serię szkoleń i warsztatów, na których w atrakcyjny i realistyczny sposób ukazywano zagrożenia na drodze i uczono sposobów radzenia sobie z nimi, m.in: slalom w alkogoglach – tzw. „test pijaka”, instruktaż pierwszej pomocy ofiarom wypadków na drodze, symulator zderzeń i dachowania, symulator jazdy, projekcja filmu "Dlaczego nie warto jeździć po alkoholu" z warsztatami z profilaktyki i instruktażem „jak powstrzymać pijanego kierowcę”, a na uczestników czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wierzymy, że dzięki takim działaniom wychowamy nowe pokolenie dojrzalszych pieszych i kierowców, dzięki czemu nasze drogi będą bezpieczniejsze dla nas wszystkich. Dziękujemy wszystkim Partnerom za wsparcie i zaangażowanie – bez Waszej pomocy nie dotarlibyśmy do tylu młodych ludzi!

Akcję sfinansowano ze środków Fundacji PZU.