Lekcje BRD w ramach powiatowych turniejów BRD w regionie Tarnowa i Nowego Sącza – kwiecień 2017 roku

 W dniu 25.04.2017 na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu przy ul. Rejtana odbyła się akcja pt. „Lekcje BRD w ramach powiatowych turniejów BRD w regionie Tarnowa i Nowego Sącza”, zorganizowana przez Fundację Prodriver, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Grupa 4x4. Dla uczestniczącej młodzieży przygotowano kilka stanowisk, na których w atrakcyjny i realistyczny sposób ukazywano zagrożenia na drodze i uczono sposobów radzenia sobie z nimi, m.in: test slalomu w alkogoglach – tzw. test pijaka, instruktaż pierwszej pomocy ofiarom wypadków na drodze, test symulatora dachowania, darmowe gokarty na specjalnie utworzonym mini-torze, przejazdy samochodem z talerzem Stewarta.

W czwartek 27.04.2017 odbyła się druga odsłona akcji, na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej, zorganizowana tym razem przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej oraz Komendą Miejską w Tarnowie - Wydział Ruchu Drogowego, a także OSP z Zalasowej. Oprócz symulatorów zderzeń i dachowania pojawił się także instruktaż pierwszej pomocy ofiarom wypadków na drodze i alkogogle, a także zorganizowano inscenizację wypadku drogowego obrazującej potrącenie rowerzysty przez samochód, z udziałem służb ratowniczych (straż pożarna, karetka pogotowia ratunkowego), w którym w rolę strażaków wcielili się uczniowie szkoły, wykazując się umiejętnościami ratowania ofiar wypadków. W ramach eventu odbył się również happening – przemarsz przez centrum Zalasowej z transparentami i hasłami przeciwko jeździe po pijanemu i na rzecz noszenia odblasków i była możliwość obejrzenia filmu "Dlaczego nie warto jezdzić po alkoholu".

Mimo intensywnych opadów deszczu w tych dniach w czasie organizacji obu akcji mieliśmy bezdeszczową aurę, przez co uczestnicy mogli w pełni skorzystać z przygotowanych atrakcji. W obu wydarzeniach wzięło bezpośredni udział ponad 200 osób, a na uczestników czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe.  

Tymi dwoma akcjami zainaugurowaliśmy nasz sezon 2017 działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Wkrótce kolejne wydarzenia!

Akcję sfinansowano ze środków Fundacji PZU.