Kampania "Stop pijanym kierowcom! Razem dla bezpieczeństwa publicznego" - 11.09.2015 r.

 W piątek 11.09.2015. zorganizowaliśmy wspólnie z Urzędem Miasta Tarnowa Kampanię "Stop pijanym kierowcom! Razem dla bezpieczeństwa publicznego". Zapraszamy do foto galerii.  

W piątek 11 września 2015 r. organizujemy na terenie dawnej kapłanówki przy al. Matki Bożej Fatimskiej w godzinach 9.00-12.00 Kampanię „Stop pijanym kierowcom. Razem dla bezpieczeństwa publicznego".

Jest to akcja promująca postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz metody i sposoby powstrzymania takiego kierowcy, z darmowym wstępem dla uczestników, głównie młodzieży z tarnowskich szkół.

W programie:

- szkolenie z zagadnienia „jak zatrzymać pijanego (odurzonego) kierowcę przed próbą jazdy” na przykładzie zainscenizowanych scenek z życia,

- test slalomu w alkogoglach,

- wystawa nt projektu „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze”,

- pokazy doskonalenia technik bezpiecznej jazdy,

- instruktaż pierwszej pomocy ofiarom wypadków,

- darmowe jazdy gokartami,

- pokaz stuntu,

- symulacja wypadku drogowego wraz z komentarzem prowadzącego,

- symulator dachowania,

- spotkania ze sportowcami rajdowymi/wyścigowymi.

Akcja jest nowatorskim podejściem do tematu podniesienia wiedzy,  świadomości i zaangażowania w promowanie trzeźwości za kierownicą, przeciwstawiania się jeździe po pijanemu (lub po zażyciu środków odurzających) i promowaniu zasad Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wśród dzieci i młodzieży.

W organizację akcji włączą się również: tarnowska Policja, ratownicy medyczni oraz wolontariusze: młodzież z XVI LO oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie.  

Swój udział zapowiedzieli:

- Adam Gładysz,

- Maciej Dreszer,

- Patryk Kosiniak.

"Kampania "Stop pijanym kierowcom! Razem dla bezpieczeństwa publicznego" jest współfinansowana z budżetu Miasta Tarnowa"  www.tarnow.pl.